SVETOVALNO DELO

Svetovalna delavka v našem vrtcu je Mateja Andrejka.

Svetovalna služba pomaga in deluje v vrtcu z osnovnim ciljem in namenom, da bi vrtec in dom skupaj v čim večji meri ustvarjala optimalne pogoje za razvoj otrokovih sposobnosti v predšolskem obdobju. Skupaj s starši, vzgojiteljicami in pomočniki/icami vzgojiteljic ter vodstvom vrtca želi ustvarjati pogoje za dobro počutje vseh udeležencev v našem vrtcu.
Odnos med vrtcem in starši oziroma družinami je v življenju predšolskih otrok posebej pomemben. Starši postanete v vrtcu naši sogovorniki in soustvarjalci. Zato si želimo lepega in vzajemnega sodelovanja.

S svetovalno delavko se lahko kadarkoli pogovorite ali posvetujete  o svojih vprašanjih in težavah, s katerimi se soočate na poti odraščanja svojega otroka, pa nanje sami morda ne zmorete odgovoriti. Na primer:

–          priprava in vključitev otroka v vrtec,

–          posvetovanje o vzgoji in otrokovem razvoju,

–          posvetovanje ob kritičnih situacijah v družini (npr. rojstvo sorojenca, razveza ali ločitev, selitev, smrt, odvisnost …),

–          razumevanje in pomoč pri odpravljanju razvojnih, čustvenih in vedenjskih težav ter stisk (npr. težave hranjenja, spanja, močenje, blatenje, nemirnost, agresivno vedenje…),

–          v zvezi s težavami otroka pri vključevanju in sodelovanju v skupini,

–          glede možne strokovne pomoči otrokom s posebnimi potrebami,

–          pri prehodu iz vrtca v šolo (odložitev všolanja, priprava otroka na vstop v šolo …).

Svetovalna delavka skrbi tudi za organizacijo in izvajanje programa za otroke s posebnimi potrebami.

Starši se lahko s pedagoginjo posvetujete osebno in individualno. Za srečanje in pogovor se lahko dogovorite na tel. številki: 7231 003 ali na e-naslovu: mateja.andrejka@osmoravce.si .

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)
E-pošta: vrtec@osmoravce.si
Splet: www.vrtec-moravce.si