Mesec oktober smo v skupini Žogice preživeli razigrano in veselo. Ob lepih jesenskih dnevih smo se posvetili raziskovanju, gibanju in igri v naravi. V tednu otroka nas je obiskala  vzgojiteljica Joža in nas razveselila s kamišibajem. Ogledali smo si predstavo lutkovnega gledališča FRU FRU z naslovom Velik lonec, majhna miš. Izvedli smo Prijateljski tek, kjer so tekli otroci iz celega vrtca. Prijetno smo se razgibali, vzpodbujali drug drugega ter krepili prijateljske vezi. Prijateljske vezi smo navezovali tudi na »kostanjčkovem pikniku«, kjer smo se najedli slastnega pečenega kostanja ter se zabavali ob glasbi in igrah na igrišču. O požarni varnosti smo se seznanili na obisku gasilcev v gasilskem domu. Gasilci so nam predstavili svoje delo, gasilske avtomobile in opremo, ki jo uporabljajo pri svojem delu. Izvedli smo vajo evakuacije. Obiskala sta nas dva policista, ki sta nam predstavila delo policistov in pokazala njihove pripomočke in policijski avto. Obiskali smo knjižnico v šoli in splošno knjižnico, kjer sta nam prijazni knjižničarki prebrali pravljico in nas povabili k prebiranju slikanic. Pričeli smo s pripovedovanjem pravljic in pesmic za projekt Pravljični palček, z integrirano angleščino in pravljično jogo.

Zapisala: Metoda Vesel