Mesec oktober smo začeli s TEDNOM OTROKA. Z otroki iz drugih skupin smo izvedli tek prijateljstva, kjer smo združili prijetno s koristnim. Obiskala nas je bivša vzgojiteljica Joža in nas razveselila s Kamišibajem, ogledali pa smo si tudi lutkovno predstavo LG Fru fru z naslovom Velik lonec, majhna miš. Na koncu tedna otroka pa je v okolici vrtca zadišalo po pečenem kostanju, saj smo se zbrali na kostanjevem pikniku in se skupaj poveselili. Mesec oktober je tudi mesec požarne varnosti, zato smo odšli na obisk k gasilcem v gasilski dom Moravče. Tam smo si ogledali gasilska vozila, »špricali« z vodo in si ogledali gasilsko opremo. Izvedli smo tudi vajo evakuacije. Poleg spoznavanja poklica – gasilec, smo se seznanili še z nekaterimi drugimi poklici. Obiskali so nas policisti in stevardesa Lucija, seznanili pa smo se tudi s poklicem knjižničarke, saj smo odšli na obisk v šolsko knjižnico. V našo skupino smo na druženje povabili še dedke in babice. Za razvedrilo smo na začetku malo zaplesali in zapeli, sledilo je druženje ob pečenem kostanju in ustvarjalnih delavnicah iz naravnega materiala.

Mesec smo zaključili s plavalnim tečajem v Atlantisu. Tam smo se preizkusili v vodnih spretnostih in vragolijah.Hitro so minili oktobrski dnevi in že se veselimo novembrskih doživetij.

Zapisala: Urša Zajc