En, dva, tri, po počitnicah nazaj smo vsi!
Pri ustvarjanju mandal v gozdu, smo se v matematične vode iz igralnice podali v gozd s preštevanjem in razvrščanjem naravnih materialov. Šteli smo liste, vejice, kamne, plodove različnih oblik in barv ter jih razvrščali po velikosti, barvi, obliki. Ob tem sta se prepletala otroška ustvarjalnost in matematika.
V knjižicah »Mali sonček« pri starejših otrocih sije en sonček na novo, za plavanje. Pridobili so ga na plavalnem tečaju v Atlantisu v Ljubljani, kjer so izpopolnjevali svoje plavalne veščine.
Tradicionalni slovenski zajtrk nas je združil ob mizi. Uživali smo v okusnih, zdravih lokalnih dobrotah. Se seznanjali s tradicijo v vsakem grižljaju in bili hvaležni, da nam je to dano.
Zadnje dni meseca smo posvetili ustvarjanju dekoracije naših prostorov za prihajajoči praznični december in bazar.
En, dva, tri, december že trka. Prazniki so blizu. Težko jih čakamo prav vsi!

Besedilo, fotografije: Joža Žuna