01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

Mesec december je bil prav poseben mesec, mesec pričakovanj, presenečenj, veselja, zanimivih dejavnosti. Odeli smo se v praznične barve in se prepustili čarobnosti prihajajočih praznikov. V igralnici smo si pričarali praznično vzdušje in se vsakodnevno prepustili toku sproščenega raziskovanja različnih dejavnostih. Večina naših aktivnosti je bila vezana na pravljico Neke zvezdne noči. Očarljiva zgodba govori o ježku, ki se je s prijatelji odpravil na bližnji hrib, da bi opazoval dež zvezdnih utrinkov v jasni noči. Na poti so doživeli pravo pustolovščino, a ob koncu se jim nočno nebo pokaže v vsej svoji lepoti. Pravljica nas je navdihnila k prepevanju pesmi o zvezdici, zato je bilo iz naše igralnice večkrat slišati sveti, sveti zvezdica, ali res si iz neba… Ustvarjali smo zvezdne utrinke in si ogledali risanko Larina zvezdica. Ogledali smo si tudi predstavi z naslovom Božič je in Žabec pozimi. Še posebej pa smo se razveselili, ko nas je obiskal dedek Mraz in nam prinesel darila. Naše praznično druženje smo zaključili z novoletno zabavo in novoletnim plesom. V soju lučk in ob spremljavi božične glasbe smo sproščeno in veselo zaplesali s prijatelji iz skupine Polžki, Sončki in Medvedki. Čas nam je hitro minil in že je pred nami čas praznikov, zato vam želimo, da se v prihajajočih dneh za trenutek ustavite od vsakodnevnega hitenja in si vzamete čas za svoje najbližje. Topel objem je najlepše darilo, ki ga lahko drug drugemu poklonimo v teh prazničnih dneh in si s stiskom rok zaželimo srečno, zdravo in nasmejano novo leto.

Lep praznični pozdrav, otroci iz skupine Murenčki z Mojco in Bojano

     

Dostopnost