01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

Tako pisano barvit je bil mesec oktober kot listki, ki se jeseni obarvajo v prečudovite jesenske barve. Ker je Najpogostejše otroško vprašanje “zakaj …”, temu pa sledi odgovor: “zato …”. Je bil zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme v TEDNU OTROKA, ki smo ga v oddelku PIKAPOLONE obeležili v prvem tednu oktobra. Otroci so tako radovedni in željni novih znanj, ki jih v vrtcu pridobivajo z aktivnim vključevanjem v raznolike aktivnosti. V tem mesecu smo obiskali GASILSKI DOM MORAVČE in ob vodenju spoznali opremo in delo prostovoljnih gasilcev. Prav tako nas je obiskala POLICISTKA S TEHNIČNIM VOZILOM in nam predstavila delo in opremo, ki jo potrebuje v svojem poklicu. Otroci so z zanimanjem sledili in preizkušali vozilo, lisice, pokrivala…
Ker je bil mesec zelo topel in nam je omogočil bivanje zunaj, smo se veliko igrali na vrtčevskem igrišču, bili na sprehodih ter izvajali različne gibalne zaposlitve ob Drtijščici. Dan na vrtčevskem igrišču smo preživeli tudi s prijatelji vseh ostalih skupin iz vrtca na imenitnem KOSTANJČKOVEM PIKNIKU. Še in še bi lahko naštevali, pa naj ob koncu meseca povemo, da se nismo pozabili igrati, kajti IGRA je otrokova pravica, s katero pridobiva prenekatero izkušnjo in znanja.

Prispevek napisala: Neža Urankar

     

Dostopnost