01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

NASTOP FOLKLORNE SKUPINE »Moravške Lilije«

»Kam nas pelje avtobus? Avto, avto, avtobus, v šolo al’ na nastop« (skupina Čuki) … so otroci prepevali, ko smo se v petek, 17.2.2023, odpravili na nastop v Ljubljano, na sejem ALPE ADRIA. V okviru Turističnega društva Moravče smo se predstavili kot vrtčevska folklorna skupina »Moravške Lilije«.

Predstavili smo se s plesom in ljudskimi pesmimi: Psiček nima repa več, Diradi čindera in To je tista muha.

Po nastopu smo se sprehodili čez stojnice in se ustavili pri najbolj sladki – sladoledu.  Za konec našega izleta pa so nas presenetili kurenti, ki so z močnim zvonjenjem in skakanjem pričeli odganjati zimo.

Utrujeni, ampak zadovoljni in polni novih izkušenj, smo se vrnili nazaj v vrtec, kjer so nas pričakali starši.

 

Prispevek: Tanja Cerar in Gregor Klopčič, vodji vrtčevske folklorne skupine.

Fotografije: Barbara Rebolj.

Dostopnost