V tem mesecu smo se spoznavali in se navajali na novo igralnico, igrače in pravila v skupini. Lepe dneve smo namenili igri in gibanju na prostem. Odšli smo na krajše in daljše sprehode. Raziskovali in igrali smo se tudi v gozdu, opazili smo, da je že malo jesensko obarvan. Nekaj otrok je praznovalo svoj rojstni dan v tem mesecu. Zapeli smo jim pesmico, jim čestitali, narisali risbico ter zaplesali ob zvokih harmonike. Obiskali smo krajevno knjižnico, kjer smo se s knjižničarko pogovorili o primernem vedenju v knjižnici, nato pa nam je prebrala jesensko pravljico z naslovom Zlati želod.
Podali smo se na prvi izlet, v Logarsko dolino. Tam nas je škratek Nejko ob pravljicah popeljal skozi pravljični gozd. Nekatere pravljice smo že poznali, nekaj pa smo jih slišali prvič, saj izvirajo prav iz Logarske doline. Na koncu smo skupaj s škratkom našli zaklad, ki nas bo spominjal na našo čudovito doživetje. Tudi kosilo smo pojedli kar v Logarski dolini. Ta dan nismo imeli počitka, so pa nekateri otroci zaspali med dooooolgo vožnjo nazaj.

Lepo vas pozdravljamo, otroci skupine »Mravljice« s Patricijo in Gregorjem.