01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Otroci oddelka smo se skupaj z vzgojiteljicama v tem mesecu večkrat podali na opazovanje našega Kraja. Pred vsem smo občudovali ozelenitev dreves, travnikov in prihod prvih čebelic, ki so pridno začele z nabiranjem. Ob dnevu odprtih vrat smo bili povabljeni v ČEBELARSKI DOM, kjer smo prisluhnili tako strukturi in pomembnosti čebel za obstoj človeka, kot tudi o sami zgodovini čebelarjev v naši dolini.
Dneve pa smo preživeli tudi na travniku, kjer smo si z povečevalnimi lončki, ogledali kar nekaj malih živali. Naše naravoslovne dejavnosti smo nadaljevali tudi v samem oddelku, kjer smo si ogledali in izvedli poizkus pomena vode za naravo. Ter ugotavljali kateri predmeti imajo plovne sposobnosti ter kaj se topi v vodi. Otroci so s svojim logičnim razmišljanjem zelo inovativni in pred vsem vedoželjni ter zelo aktivni pri tovrstnih dejavnostih. Seveda nismo pozabili na igre tako znotraj igralnice, kot zunaj na igralih! Še vedno je igra tisa, ki otroku omogoča, da samostojno izraža vso svojo celovitost.

Članek napisala: Neža Urankar

     

Dostopnost