01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Februar smo pričeli z dramatizacijo Babica Zima. Otroci so se v igro zelo vživeli, jo doživeto pripovedovali in ponazarjali živali. Dramatizacija je bila cilj teme; TEDEN PRAVLJIC. Poleg zaigrane dramatizacije smo narisali in izstrigli vse nastopajoče živali Babice Zime. Živali smo razvrščali so/niso živali Babice Zime in naredili še trganko na to temo. V tednu pravljic smo brali veliko pravljic, nadeljevali Pravljičnega palčka; pri tem je bila glavna vloga otroka nastop pred ostalimi otroki (pripovedovanje, poslušanje, spoznavanje pravljičnih likov in ponazoritev le the),…
Imeli smo tudi zadnjo abonmajsko predstavo: Majhno težavo imam. Otroci so preko pravljice spoznali kako pomembno je izraziti svoje strahove in stiske. Vsi jih imamo in to ni nič narobe.
Na pustni torek smo se udeležili vrtčevske pustne povorke po Moravčah. Skupaj z ostalimi otroki vrtca smo v telovadnici zaplesali in predstavili svoje maske. Lepo je bilo.

Prispevek napisala: Renata Stražišar