01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Barve nas spremljajo na vsakem koraku, tako zunaj v naravi kot v zaprtem prostoru. Kamorkoli se ozremo lahko vidimo, katero izmed barv. Mesec februar smo tako namenili spoznavanju osnovnih barv. Za marsikoga izmed nas je bilo to nekaj čisto novega. Iskali, prepoznavali in poimenovali smo barve s pomočjo različnih iger in dejavnosti. Med najbolj zanimivimi igrami, nam je bila igra z barvnimi žogami. S pomočjo manjših žog smo utrjevali barve in razvijali spretnost nog, rok in koordinacije telesa. Ob tej priložnosti smo se naučili pesem Rdeča žoga, ki jo z velikim veseljem večkrat zapojemo. Vsaka barva je bila tudi izhodišče za likovno ustvarjanje. Tiskali smo z žogo in opazovali sledi pobarvane rdeče žoge, trgali in lepili modre koščke papirja na podlago in tiskali s pečatniki rumene barve. Ko smo se seznanili z osnovnimi barvami, pa je vsak izmed nas naslikal poljubček z barvo, ki nam je bila najbolj všeč. Nastali so pisani poljubčki, ki krasijo našo igralnico.
V mesecu februarju smo si ogledali kamišibaj o klovnu, ki si je vsak dan menjal lasuljo. Klovn nam je bil tako zanimiv in všeč, da je bil tudi motivacija za naša likovna ustvarjanja. A najbolj pa smo se v mesecu februarju razveselili prav posebnega dne, ko smo se lahko spremenili v pustne šeme. Na pustni torek, smo se skupaj z ostalimi skupinami otrok odpravili na pustno povorko po Moravčah, kjer smo preganjali zimo in skrbeli za razigrano vzdušje. Za nas je bila povorka res nekaj posebnega, saj smo lahko videli zelo veliko različnih pustnih šem in vsaka je bila nekaj posebnega. Ko smo se vrnili v vrtec, smo nadaljevali z rajanjem ob zvokih harmonike. Zimo nam ni povsem uspelo pregnati, saj nas te dni še včasih presenetijo drobne snežinke, a kljub temu upamo, da nas kmalu obišče pomlad.

Lepo vas pozdravljamo, otroci iz skupine Žabice z Mojco in Bojano