01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

To je bil mesec pravljic, kulture in zabave.
Vse se je prepletalo, pa prav nič zmešalo, saj je bilo vsega ravno prav!
Pravljice so otroci uživali na različne načine: poslušali najino pripovedovanje, branje, kot predstavo gledališča Frufru, kot predstavo skupine Mravljice ali kot kamišibaj predstavo. Spoznavali so največjega slovenskega pesnika, Franceta Prešerna, njegovega Povodnega moža, poezijo in prozo Daneta Zajca, spoznavali ilustracijo ter se učili iz knjig Zemljevidi, Atlas vesolja.
V vesolje so poleteli v pravljici o čarovnici Winnie, iz vesolja, v pravljici: Moj prijatelj z drugega planeta, pa dobili obisk prav posebnega prijatelja, ki nas vzgaja v kritično in razmišljajočo osebo, uči razmišljati s svojo glavo.
Sledile so še priprave na pustno rajanje. Kako spretni so morali biti otroški prsti, saj je bilo veliko striženja, šivanja, oblikovanja, barvanja, lepljenja …
Na pustni torek smo čisto vsi prišli v vrtec, z razliko, da smo bili čisto drugačni. Po zajtrku smo se pridružili vrtčevski povorki po kraju, nato pa še zarajali, zaplesali tudi v telovadnici.
Res je bilo zabavno, glasno, veselo, sladko!
Zato ne dvomimo da bo tudi k nam prišla pomlad.

Besedilo, fotografije: Joža, Romanca