Iglice ima,
zelena je vso zimo,
v decembru jo z okraski,
z lučkami krasimo.

Vse to smo naredili prve dni decembra in se v nadaljevanju posvetili tistim stvarem, ki resnično štejejo: povezanosti in prijateljstvu.
Spoznavali smo navade in običaje v zvezi s prazniki Božič in Novo leto.
Zelo radi prejemamo in dajemo darila.
Obdarovali so nas dobri možje: eni v vrtcu, drugi doma ali v službah naših staršev.
Tudi mi smo izdelali darilca za naše skrivne prijatelje, otroke iz skupine Pikapolone: Snežinke Prijaznosti.
In, tudi mi smo odkrili naše skrivne prijatelje, otroke iz skupine Muce, ki so nam poklonili čudovite snežinke.
Kako je pomembno vse tisto, česar ne moremo kupiti, smo spoznavali s pomočjo pravljic Hanina božična želja, Najlepše darilo, Praznične potičke za vse, Žabec pozimi.
Tudi Zima je bila že takoj na začetku radodarna s snežnimi padavinami. Hvala Miklavžu za vso toplo obleko in obutev. Kako nam je prišla prav!
Praznično vzdušje smo ustvarjali tudi s poslušanjem in ustvarjanjem glasbe in uživanju obrokov na praznično okrašenih mizah, ogledom risanke Frančkov čarobni Božič ter novoletnim plesom.
Tako je bilo pri nas decembra.
Naj bo lepo vsem in povsod tudi v prazničnih dneh ter v vseh dneh novega leta!
Prispevek napisala: Joža Žuna