01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mesec oktober nam je prinesel pisane barve jeseni. Sicer pravijo, da se jeseni medvedi pripravljajo na zimsko spanje, a v našem medvedjem brlogu temu ni tako. Medvedki smo skupaj z vzgojiteljicama uživali v vsakem dnevu posebej. V začetku meseca smo obeležili teden otroka. Vodilo letošnjega tedna otroka je bilo: »Razigran uživaj dan!«. Tematsko smo si obarvali dneve, vsak dan je bil nekaj posebnega. Imeli smo glasbeni dan; igrali smo na male ritmične instrumente in si izdelali vsak svojo ropotuljico. Ogledali smo si lutkovno predstavo o ruski ljudski pravljici »Razbita buča«, ki je bila glavna nit meseca oktobra. Tiskali smo z žigi oranžne buče na papir. Tipali in raziskovali smo bučna semena. Izdelali smo si senzorne živali, ki nastopajo v pravljici, katere smo pritrdili na steno, da se jih lahko ves čas dotikamo in s tem spoznavamo različne materiale. Vsak teden smo se odpravili v vrtčevsko telovadnico. Tam smo razvijali svoje gibalne spretnosti in sposobnosti. Med drugim smo praznovali tudi rojstni dan naše prijateljice. Ob tem smo se sladkali, peli in rajali ob otroških pesmicah. Najrajši pa smo čas preživljali zunaj pod krošnjami jesenskih dreves, pod katerimi je bilo veliko pisanega listja. In ugotovili smo, da ni večje zabave, kot je tipanje, mečkanje in metanje listja v zrak.

Lepo vas pozdravljamo »Medvedki« z vzgojiteljicama Klavdijo in Anjo.