01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Poletne počitnice so hitro minile in že je tukaj novo vrtčevsko leto. Otroci iz skupine Mravljice smo se preselili v igralnico v šoli, kjer smo ustvarili prijetno vzdušje in že se v njej počutimo prijetno, varno in domače. Prvi mesec smo preko igre, glasbe, gibanja in bivanja na prostem spoznavali novo okolje in se ponovno povezali s prijatelji, ki jih poleti nismo videli. Lepe jesenske in pisano obarvane dni smo izkoristili za raziskovanje gozda, daljše pohode in igro na svežem zraku. Na prvi jesenski dan smo obiskali Knjižnico Moravče, kjer nam je knjižničarka Katarina pričarala čudovit uvod v jesen s pripovedovanjem pravljice Zlati želod. Obiskala nas je zobna asistentka Nataša, ki nas je poučila o zdravi prehrani in nam na lutki prikazala pravilno umivanje zob. Prebrala nam je pravljico in nas razveselila s pobarvankami. Učiteljica Mojca Malovrh nam je predstavila glasbeno pravljico z naslovom Vsi so videli mačko, kjer je ob pripovedovanju pravljice uporabila širok izbor nam znanih in neznanih inštrumentov. Preživeli smo prijeten mesec september in že se veselimo novih dogodivščin, ki nas čakajo prihodnji mesec.

Prispevek napisala: Metoda Vesel