Staro slovansko ime za mesec junij je rožnik. V tem mesecu zagotovo rož ne manjka, travniki pa so čudovito pisani in vabljivi. Za male žuželke, malo večje živali in tudi mi se jih razveselimo. Ker je bilo junija kar precej toplo ali celo vroče, smo si hladno senco poiskali v gozdu. Gozd je čudovita mala »učilnica« za otroke, saj nam nudi zelo veliko aktivnosti, hkrati pa nas pomirja, razbremeni in nas navdihuje.
V juniju smo poleg sprehodov ob travnikih in obiskih gozdov izvedli:
• Obiskali smo Krajevno knjižnico Daneta Zajca, kjer smo prisluhnili zgodbi Najljubša kapa, ogledovali smo si slikanice po želji otrok, igrali in vrnili knjige.
• Zaključili smo z integrirano angleščino.
• Naučili smo se dve novi pesmi Jagode vabijo in Čolniček.
• Rajali in veselili smo se ob starih ljudskih plesih.
• Izvedli smo štafetne igre v parku.
• Skupaj s starši smo se igrali otroške olimpijske igre oz. »igre brez meja«.
• Ustvarjali smo pisane mozaike naših imen.
• S pisano volno smo prepletli glinene mandale.
• Izdelali smo poletno sliko in sodelovali pri nastajanju poletne dekoracije.
• Spoznavali smo se v socialnih igrah.
• Igrali smo se z naravnimi materiali, jih oblikovali, presipali, prenašali, s pripomočki in brez.

Želiva vam sončno, razigrano in nasmejano poletje!

Zapisala: Lucija Gorišek.