01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si
Maj smo pričeli s projektom Turizem v vrtcu, kjer smo spoznavali jedi, ki so jih jedli naše babice in dedki. Spoznali smo jed krhlovko. Z otroci smo pripravili suhe jabolčne krhlje in pripravili slikovni recept, ki smo ga razstavili pred našim vhodom. Naše kuharice pa so nam skuhale krhlovko, ki smo jo z užitkom pojedli.  S pomočjo staršev smo naredili tudi zbirko receptov naših babic in prababic.
Lepe dni smo izkoristili za sprehode in pohode. Z otroki smo odšli do Ribnikov, Drtije, Soteske in Straže. Tiste deževne dni pa smo izkoristili za likovno ustvarjanje, igranje gibalnih in socialnih iger, poslušanje pravljic in učenje novih pesmic in deklamacij.
Idej za igro, ustvarjanje in raziskovanje nam še ni zmanjkalo, zato se že veselimo novega meseca.
prispevek napisala: Kristina Klopčič