01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Leze, leze, polžek počasi,
leze, leze po listju in travi.
Buc, buc, buc! Glej roge!
Buc, buc, buc! Skril se je.« (M. Voglar)

V mesec maj smo prilezli počasi, kot polžki. Ob začetku meseca se nam je v igralnici pridružil polž. Otroci so ga vsak dan opazovali, hranili in ga spremljali. S tem smo pričeli z mesečno tematiko – travniške živali. V teh dneh smo spoznali polža, pajka, mravljo in že otvorili prve dni z gosenico. Tekom dejavnosti smo se spoznali s pesmico o posamezni živali: Polžek (M. Voglar), Mali hitri pajek (prevedena), Mravlja in polž (J. Bitenc), se gibali kot posamezna žival in tudi ustvarjali na tematiko. Ob lepem vremenu smo se odpravili na raziskovalni sprehod, kjer smo z lončki in lupami iskali travniške živali in jih lovili. Ob deževnih dneh smo se igrali in praznovali rojstne dni naših prijateljev, nekajkrat pa smo se odpravili na sprehod v dežju. Otroci so prinesli škornje, nadeli smo si pelerine in odskakljali po lužah – nepopisno veselje otrok! Sedaj čakamo še sončne dni, da se spet vrnemo na travnike in poiščemo še nekaj živali, o katerih pa se bomo pogovarjali prihodnji mesec…
Lepo vas pozdravljamo otroci iz skupine Miške s Karmen in Špelo.

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.