01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Iščemo, iščemo, iščemo medvedka,
tu ga ni, tam ga ni, kje medvedek zdaj tiči?…« (J. Bitenc)

V mesecu aprilu smo se miške spremenile v medvede. Ob pravljici Pod medvedovim dežnikom (S. Makarovič) smo se spoznali z medvedom, se seznanili z več pesmimi in bansi o medvedu ter na tematiko tudi likovno ustvarjali. Večkrat smo si ogledali lutkovno predstavo v izvedbi vzgojiteljic, ustvarjali z različnimi tehnikami: tiskanje, simetrija, lepljenje z lepilom, barvanje s čopičem, risanje sledi s pomočjo tempera barve in avtomobilčka ipd. Večkrat smo se odpravili na sprehod ob »bibi« po Moravčah, ob Drtijščici in si privoščili tudi gibalno rajanje v telovadnici. Pripravili smo si pravi poligon in na njem izvajali različna gibanja. Spoznali smo tri nove inštrumente – dež, flavta in ksilofon. Instrument dež nas je spremljal tudi v gibalni igri »Dež/sonce«. Mesec je minil hitro, mi pa smo našli našega medveda.
Hej, MAJ! Kaj lepega bomo spoznali?

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.