V začetku meseca maja smo zaključili dejavnosti ne temo pravljice Pod medvedovim dežnikom. Obiskal nas je “Medvedek”, ki je nas je presenetil s svojim obiskom. Medvedku smo zapeli nekaj pesmi. Z njim smo spoznali in se igrali novo glasbeno-didaktično igro Iščemo medvedka. Pri igri se nam je medvedek skril, naša naloga pa je bila, da ga poiščemo. Pri tem smo prepevali pesem Iščemo medvedka. Otrokom je bilo iskanje medvedka v igralnici zelo zabavno. Za igro v igralnici smo se spremenili kar v medvede. Iz kartona smo si izdelali medvedja ušesa. Z otroki smo ponazarjali različno gibanje, se igrali igro “Hitro pod streho, dežuje!” in gibalno igro “Medved stopa”. Ob koncu smo imeli v telovadnici poligon na temo »Živali v gozdu«, pri katerem so otroci ob pripovedovanju zgodbe reševali različne naloge in premagovali ovire.

Čas za gibanje smo izkoristili tudi za bivanje na prostem. Nekaj dopoldanskih dni smo preživeli na vrtčevskem igrišču. Večina otrok je bila nad igro na igralih navdušena, nekateri pa so pri premagovanju različnih ovir potrebovali malo spodbude in pomoči odraslega.
Na sprehode se odpravimo v okolico vrtca, kot tudi že na malo daljše sprehode. Večkrat smo se odpravili tudi na sprehod do bližnjega travnika. Z otroki smo opazovali travniške cvetlice in žival. Naključno, ob pomoči vzgojiteljev, smo našli tudi polža. Nekateri otroci so ga že znali poimenovati. Otroci so ga opazovali, nekateri so ga tudi pobožali, vzeli v roke. Našega novega člana skupine, smo odnesli kar s seboj v vrtec. Cel teden smo ga opazovali, skrbeli zanj. Ob koncu tedna smo ga vrnili v naravo, kjer smo ga našli. Z otroki smo imeli ustvarjalno delavnico, kjer je vsak otrok izdelal svojega polža. Izdelali smo ga s tehniko lepljenja koruze, kar je bil za nekatere otroke velik izziv. Spoznali smo tudi pesem Polžek, ki jo otroci radi gibalno uprizarjajo.
Ob našem naslednjem obisku travnika sva s pomočnikom vzgojiteljice otroke spodbudila, da poiščejo morda še kakšno drugo drobno žival. Poleg pajka smo z otroki našli mravlje. Opazovali smo jih, nekateri so mravljico prijeli tudi v roke oz. jo imeli na rokah. V igralnici smo prepevali pesem in skupaj rajali na pesem Mravljice, skupine Čuki.
Katere vse bomo še spoznali, si boste lahko prebrali v naslednjem prispevku.
Lepo vas pozdravljamo, otroci iz skupine »Muce« z Janjo in Gregorjem

Prispevek napisala Janja Levičnik Podržaj