V mesecu aprilu smo se posvetili dokončanju projektov Mali sonček, Pravljični palček ter Pasavček.
Za projekt Mali sonček smo se preizkusili na vozilih (skiro, poganjalec, tricikel, kolo), se igrali z žogo in izvedli Mini kros (tek na 300m) ob Drtijščici.
Otroci so samostojno pripovedovali pravljice in deklamacije, ki so jih doma prebrali skupaj s starši za projekt Pravljični palček.
V okviru projekta Pasavček pa smo vsakodnevno preverjali ali se otroci vozijo v avtomobilu pripeti z varnostnim pasom. Na sprehodu po Moravčah smo se seznanili s prometnimi znaki, označbami na cesti, hojo po pločniku ter hojo ob cesti brez pločnika.
Na obisk je prišel prav poseben gost: domači kunec Maksi. Veliko smo ga precrkljali, saj je njegova dolga dlaka res mehka in košata.
Ob svetovnem dnevu Zemlje pa smo posejali semena Sivke. Pred nami so počitnice ter prazniki, ki se jih že veselimo. Nabrali si bomo novo energijo za dogodivščine, ki nas čakajo v mesecu maju.

Zapisala: Urša Zajc