01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V vrtcu je prostor, kjer med tednom v dopoldanskem času, gradimo velike in male skrivnosti otroci oddelka »POLŽKI«
Otroci skozi letošnji vrtčevski ritem zelo veliko časa namenimo gibanju na svežem zraku. Na sprehodih tako opazujemo spremembe v naravi skozi letne čase, ter utrjujemo naše gibalne spretnosti. Hoja po različnih površinah nam v osnovi ponuja možnost razvijanja koordinacije z ravnotežjem, kar nam omogoča, da ob deževnih dneh in posebnih praznovanjih lažje ustvarjamo za svoje najdražje. Naša umetnost je sicer še zelooo abstraktna, vendar nam seznanjanja z različnimi likovnimi tehnikami omogočajo, da zares uživamo, pri nastajanju naših umetnin. Tudi glasbe ne manka v našem oddelku, kjer poleg prepevanja otroških pesmic, radi razgibamo svoja telesa ob zvokih različnih melodij iz našega radija. (ps. občasno malo hrešči, tako da dolgčas nam ni).
Ker pa je IGRA tista, kjer smo resnični MOJSTRI, veliko časa namenimo le tej! Igramo se in igramo, dokler nam iz kuhinje ne zadiši, ter se nam k slastnemu kosilu mudi. Po njem si prislužimo počitek mali » polžki » vsi!
TAKO V TEM VRTČEVSKEM LETU DNEVI NAM TEKO IN UPAMO, DA NAM BO V NAPREJ ŠE TAKO LEPO!

Prispevek napisala: Neža Urankar