01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

MAREC V MIŠKAH
»Na polju rožice cveto, na drevju pa ptički pojo,
z neba nam sveti sonček zlat, že prišla je k nam pomlad…« (J. Bitenc)

Nov mesec smo tokrat pričeli tako, da smo spoznali našega novega prijatelja – v skupini se nam je pridružila še 15. miška. Naš deček se je zelo hitro navadil na nove prijatelje, novo igralnico in tudi ostali otroci so ga medse veselo sprejeli. Drugi pomembni dogodek se je zgodil le nekaj dni za tem – naša najstarejša deklica je praznovala 2. rojstni dan. Tako smo v nov mesec vstopili veselo in razigrano. Pravljica meseca je bila tokrat: Piščanček Pik (M. Manček), kjer smo se srečali s piščančkom, ki je na poti iskanja svoje mame koklje, srečal različna čustva: strah, jezo, žalost in veselje. Tako smo v jutranjih krogih prebirali pravljico, si ogledali lutkovne predstave in poskušali posnemati mimiko obraza posameznega čustva – otroci so bili najbolj izvirni pri jezi in veselju. Tekom meseca smo izdelali novo dekoracijo igralnice, naredili darilca presenečenja za očke in mamice ob njihovem prazniku, praznovali rojstni dan, prepevali tudi pesmi o pomladi (poleg vseh drugih) in se veliko gibali. Odpravili smo se že na daljše sprehode z »bibo«, ob kateri otroci iz dneva v dan pogumneje stopajo. Sprehajali smo se v okolici šole, vrtca in ob Drtijščici, kjer smo si ogledali tudi »mlinček prijateljstva«. Praznovali smo prvi pomladni dan in v ta namen v lončke posadili čebulice, iz katerih bodo zrasle čudovite rožice. Enega izmed dni smo posvetili tudi ustni higieni, si prebrali slikanico Medo Jaka si sam umije zobe (H. Bieber), se pogovarjali o umivanju zob in s pomočjo čopiča-ščetke in bele tempere »umili« zobek na barvnem listu. Hladne in vetrovne dni smo torej preživeli v igralnici ob igri, ustvarjanju in glasbi, tople sončne dni pa smo izkosristili za raziskovanje okolice.
Mahamo mesecu marcu v slovo in tudi vam, bralci naše pravljice.

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.