01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Rokavičko je Janek izpustil na tla.
Je tekel naprej skozi sedem steza.
Rokavička si misli: »Le kaj naj storim?
Tam Janek zmrzuje, a jaz tu ležim«.« (V. Mihelčič)

Prvih nekaj dni v januarju, ko smo se ponovno vrnili nazaj med prijatelje, je minilo hitro in že je tukaj mesec FEBRUAR. Kaj vse smo počeli? V prvih dneh smo se ponovno navajali nazaj na ritem vrtca, na prijatelje in našo igralnico. Ob vrnitvi je bilo pričakovati več joka in ponovnega uvajanja, vendar so otroci pogumno zakorakali nazaj – nekateri celo pritekli.
Tema meseca februarja je bila pravljica Rokavička (ukrajinska ljudska). Tekom pravljice smo se spoznali z lutkami, lutkovno predstavo, s številnimi živali in z njimi povezanimi pesmicami. V pravljici nastopajo: miška, žabica, zajček, lisička, volk, medved, pujs in psiček. O živalih smo prepevali pesmi, posnemali pa smo jih tudi gibalno – vsak dan so se otroci spremenili v miško/žabo/lisico/… Veliko smo tudi likovno ustvarjali – barvali kape s čopiči in tempera barvami, s pomočjo frnikol smo barvali šače, lepili koščke papirja na podlago,… Že kmalu na začetku smo tudi rajali – prišel je PUST. V Miškah smo ga praznovali kar dva ni skupaj! Ob poskočni glasbi smo rajali, pokali milne mehurčke, se žogali z baloni,… Večkrat smo se odpravili na sprehod z našo »bibo« in ji razkazali okolico vrtca in šole. Veliko smo se tudi igrali, se razgibali v telovdnici in na naši terasi… Mesec februar se že poslavlja, počasi bo že zadišalo po pomladi.
Pozdravčke vsem našim, pošiljamo vaše miške.

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.