01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

MESEC DROBNIH POZORNOSTI

Marec! Za mnoge najlepši mesec v letu smo pričeli slavnostno, s praznovanjem mednarodnega dneva žena, ter obeleževanjem dneva mučenikov. V ta namen so otroci svojim mamicam in očetom podarili prav posebna darila, ki so jih zanje skrbno pripravili. Seznanili smo se z ljudskim običajem, praznovanjem gregorjevega, ter izdelali pisane ptičke iz papirja. Veliko smo rajali in prepevali že znane pesmi, ter se naučili novo – Mali zvonček in jo hkrati gibalno uprizorili. V okviru likovnih delavnic smo izražali svojo kreativnost in znanje, ter se naučili veliko novih stvari. Ob slikah smo prisluhnili pripovedovanju zgodb (kamišibaj), ter si ogledali lutkovno predstavo Trije metulji, ki je na slikovit način predstavila pomen solidarnosti in povezanosti. Po predstavi so otroci animirali lutke in izrazili lastno ustvarjalnost. Kljub vsebinsko raznolikem programu, smo večji del dopoldneva najraje namenili bivanju na prostem. V okviru projekta Mali sonček smo se odpravili na pohod, ter ta dan preživeli nekoliko drugače kot običajno. Pogovarjali smo se o letnih časih, ter spoznavali značilnosti pomladi. Radostni smo jo pričakali, ter del pomladnega vzdušja prenesli tudi v igralnico. Okrasili smo jo s čudovito dekoracijo, ter sobo naredili še lepšo in prijetnejšo, kot je bila.

Naša skupna druženja so vesela in razigrana. V prihajajočih dneh pa se že veselimo praznika, posvečenega mamicam. Zanje pripravljamo darilo presenečenja, ki se ga bodo zagotovo razveselile. Naj bo to mesec drobnih pozornosti in zahval, mesec prebujanja narave, ter lepih stvari.

»Ježki« vam želimo prijetno pomlad!

Prispevek napisala: Suzana Trivič

dav