Pravljice koristijo besednemu, jezikovnemu in likovnemu razvoju otrok. Spodbujajo, privzgajajo in utrjujejo moralne etične vrednote ter vrline. Februarja pa smo se poleg prebiranja različnih pravljic, slikopisov, pesmi, igrali z lutkami. Ugibali smo besedne in likovne uganke in se zabavali v bibarijah.
– Odšli smo na sprehode v okolici vrtca in ob Drtijščici.
– Na sprehodu ob Drtijščici smo hodili po zamrznjenih lužah, tipali led in opazovali, kako se vidi skozi kose ledu. Opazovali smo naravo, živali (ptice, jih poslušali in posnemali).
– Vodilni slikanici sta bili Zverjasec in Bi se gnetli na tej metli? (Julia Donaldson)
– Ogledali smo si gledališko predstavo Zverjasec.
– Otroci so spoznali novo pesem Na poroko (Anica Perpar).
– Praznovali smo veliko rojstnih dni.
– Oblikovali in gnetli smo plastelin (zimske motive) ter se sproščali ob kinetični mivki.
– Igrali smo se glasbeno-didaktične igre.
– Klasično glasbo in instrumentalno pesem Snežinke smo spremljali z naravnimi inštrumenti ter ob glasbi plesali Ples snežink.
– Nova glasbena pesem Snežinke (Anja Štefan).
– Sprostili smo se ob masaži telesa (pesem Snežinke).
– Likovno ustvarjanje kontrastov: bele snežinke, črna podlaga.
– Izdelovali smo pustne maske – klovne.
– Preko pesmi Jaz sem mucek … smo spoznavali in utrjevali barve.
– Zabavali smo se v pustnih maskah.
– Spoznavali smo nasprotja (plah-pogumen, majhen-velik …).
– Preko gibalnih iger smo spoznavali in utrjevali barve, šteli, se urili v različnih motoričnih spretnostih.

Zapisala: Lucija Gorišek