Končno, ponovno skupaj! Ogromno veselja, zelo čustveno in ganljivo je bilo na naših snidenjih.
Iz pogovorov z otroki sva ugotovili, da se jim je zdelo, da je minila cela večnost, kar nismo bili skupaj.
Kako ne? Trije meseci v življenju 5-letnika ali trije meseci v življenju odraslega so nekaj povsem drugega!
In kako so se spremenili! Zrastli so, začeli so jim izpadati prvi mlečni zobki in se naučili marsičesa novega.
Čeprav nismo bili skupaj, nas je družilo poslušanje posnetkov o Luži (»… če veš!«) in o Piki Nogavički.
Vse to sva se trudili čim bolj upoštevati pri načrtovanju in potem pri izvajanju dejavnosti ter v načrtovanje in vodenje določenih dejavnosti vključevati otroke.
Naslovi tematskih sklopov:
– Prijatelji so kot zaklad,
– Beremo skupaj,
– V oblike in barve odet pust,
– Oblike in barve v naravi.
Opazili sva, da smo se malce odvadili življenja v večji skupnosti, kot je to skupina v vrtcu. Recimo: prisluhniti drug drugemu, upoštevati različna mnenja, se držati določenih dogovorov, skrbeti za svojo in prijateljevo varnost. Pa dokončati delo, ko se v tvoji bližini dogaja toliko zanimivega!
Vseeno, v štirih tednih druženja smo vse to urili ter doživeli, se naučili in spoznali že marsikaj novega. Ob tem pa smo upoštevali smernice ter priporočila, da bo vrtec varno okolje za vse otroke, zaposlene in starše.

Prispevek napisala:
Joža Žuna