Čeprav smo bili ves čas epidemije v stiku s starši in otroki, pa je bil šele objem tisti pristen dokaz, kako zelo smo se pogrešali. Prvi teden smo se le pogovarjali o vsem, kar smo tisti trenutek čutili. Kako zelo pomembno je, da se naučimo izražati svoja čustva.
Glede na priporočila NIJZ-ja, sem načrtovala večina dejavnosti na svežem zraku, vreme nam je bilo naklonjeno in ogromno smo se naučili na sprehodih, v naravi.
Tako smo opazovali lužo, ki se je naslednji dan spremenila v led, seveda smo jo razbili in opazovali ledene ploskve. Ogledali in prisluhnili smo mlinčku na Drtijščici in zapeli pesem Ob bistrem potoku je mlin. Ob čudoviti poslikavi vrat pri hiši, smo si ogledali, kako so včasih kmetje orali njive, v ribniku pa smo opazovali plavanje zlatih ribic, kako to pomirja. Ogledali smo si obžagana drevesa, veje in plodove, kako lepo diši smola. Občudovali pa smo tudi prve znanilce pomladi, zvončke, trobentice in kronce. Prisluhnili in čisto od blizu smo opazovali ptičji ščebet v živi meji, kako zelo nežna in plašljiva bitja so, mi pa smo se ob opazovanju popolnoma umirili.
Ob kulturnem dnevu smo si ogledali risani posnetek pesmi Povodni mož, našega pesnika Franceta Prešerna, bila je kar malo strašna, ampak smo se vse pogovorili in otrokom je bila nadvse všeč beseda »ošabna«. Risali smo portret dr. Franceta Prešerna in sicer zrcalno tehniko z ogljem.
V jutranjem času smo radi slikali s tempera barvami, nastale so umetnine z zimskim pridihom. Na furnirjeve ploskve pa smo s kredami naslikali snežene može, takšne smešne, nasmejane in razigrane.
Zelo smo se razveselili pustnega torka, ko v vrtcu niso bili prisotni otroci in vzgojiteljice, temveč junaki, kakršnih še ni bilo in vrtec se je za en dan spremenil v pravljično hišo. Smeha, sladkanja, rajanja in petja ni bilo konca ne kraja. Glede na vse norčije, ki smo jih ta dan zganjali, pa moram povedati, da nam je zares uspelo ugrizniti zimo za rep, ker že beži, juhuhu.
Prihaja mesec marec, komaj čakamo novih dogodivščin.

Prispevek napisala:
Nina Puc