01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V septembru so se otroci srečali z novimi prijatelji, novo igralnico in novimi pravili. Novosti v nas vzbudijo različna čustva in občutke. Da bi se v vrtcu počutili dobro, in da bi otroci lažje prepoznali svoja čustva in čustva drugih, smo preko različnih dejavnosti, knjig in slik, spoznavali čustva. Otroci so spoznali veselje, žalost, jezo in strah.
Ker je v septembru prvi jesenski da, smo nekaj časa namenili tudi spoznavanju jeseni. Učili smo se deklamacijo Slikarka, prepevali smo poznane jesenske pesmi in v gozdu raziskovali kaj nam je Botra Jesen že prinesla. Našli smo nekaj želodov, žirov in kostanja. Listke na drevesih pa Botra Jesen še ni utegnila pobarvati, zato se bomo v gozd odpravili tudi v oktobru. Takrat bomo preverili kako dobra slikarka je Botra Jesen.

Prispevek napisala:
Kristina Klopčič