MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• decembertop2015
  • top7
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Svetovalno delo

V svetovalni službi našega vrtca deluje pedagoginja Mateja Andrejka. Načrtovanje dela svetovalne službe izhaja iz Programskih smernic za svetovalno delov vrtcu. Svetovalna delavka pomaga in sodeluje z vsemi v vrtcu; otroki, starši, vzgojiteljicami, pomočniki vzgojiteljic, vodstvom vrtca ter po potrebi z zunanjimi institucijami. Prizadevamo si, da bi odrasli otroke, med njimi tudi vašega, bolje razumeli in se na njihove potrebe primerno odzvali.

Pedagoginja v vrtcu nudi strokovno svetovanje staršem s ciljem celovite podpore pri skrbi in vzgoji njihovih otrok. Z njo se starši lahko posvetujete o različnih temah, ki vas zanimajo ali skrbijo:

-          priprava in vključitev otroka v vrtec,

-          posvetovanje o vzgoji in otrokovem razvoju,

-          posvetovanje ob kritičnih situacijah v družini (npr. rojstvo sorojenca, razveza ali ločitev, selitev, smrt, odvisnost ...),

-          razumevanje in pomoč pri odpravljanju razvojnih, čustvenih in vedenjskih težav ter stisk (npr. težave hranjenja, spanja, močenje, blatenje, nemirnost, agresivno vedenje...),

-          v zvezi s težavami otroka pri vključevanju in sodelovanju v skupini,

-          glede možne strokovne pomoči otrokom s posebnimi potrebami,

-          pri prehodu iz vrtca v šolo (odložitev všolanja, priprava otroka na vstop v šolo …).

Svetovalna delavka skrbi za organizacijo in izvajanje programa za otroke s posebnimi potrebami.

Starši se lahko s pedagoginjo posvetujete osebno in individualno. Za srečanje in pogovor se lahko dogovorite na tel. številki: 7231 003 ali na e-naslovu: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. .

Dodatno strokovno pomoč (DSP), v naše vrtcu izvajajo tudi:

• specialne pedagoginje Andreja Kosirnik, Marjeta Merela in Martina Razoršek:

govorilne ure: ponedeljek, 12.05 – 12.50

govorilna ura: torek, 8.20-9.05

govorilne ure: ponedeljek, 11.15 – 12.00

•  ter logoped:

dr. Franci M. Kolenec

govorilne ure: po dogovoru

Specialne pedagoginje Andreja Kosirnik, Marjeta Merela in Martina Razoršek, ter pedagoginja Mateja Andrejka, pa imajo popoldanske govorilne ure vsak drugi četrtek od 16.30-17.30. Oziroma sledite obvestilom na spletni strani šole, klik TUKAJ.

Natisni E-naslov

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)