MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• top7
  • decembertop2015
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Račke

Vzgojiteljica: Joža Žuna     racke
Pom. vzgojiteljice: Martina Urbanija
Starost otrok:  3-4 leta
Število otrok:   19

(Z. Majhen)

Mesec september z vetrom zapleše
in otrokom laske počeše -
malo na levo, malo na desno,
malo za šalo, malo pa resno.

Deklicam v čopke, dečkom na prečo,
sonce jesensko sije za srečo -
malo na levo, malo na desno,
malo za šalo, malo pa resno.

Pred nami je novo šolsko leto, novi izzivi, novi in že znani otroci, nova in že znana vzgojiteljica.

Pisan mozaik podobnosti, različnosti in pričakovanj, ki jih s seboj prinaša vsako novo šolsko leto.

Lepo vas pozdravljava,

Joža in Martina

Natisni E-naslov

Račke

RAČKE V JANUARJU

Pospravili smo lučke in novoletne okraske ter obesili nov koledar.

Ob koledarju se veliko pogovarjamo. O dogodkih, ki so se nam že zgodili in o naših načrtih za vnaprej.

Januarske nizke temperature, padavine, megla niso ovirale izvajanja naših gibalnih dejavnosti na prostem. Sneg in led smo dodobra izkoristili. Na igrišču smo delali »Ledeno kraljestvo« ter se neštetokrat povzpeli na hrib ter zapeljali na ravnino!

Zaradi našega »suhega« smučarskega treninga pa je večkrat odmeval vrisk in smeh tudi v telovadnici.

Kdor nas malce bolj pozna, pa ve, da zelo radi glasno preizkušamo svoje meje, pa tudi roke uporabljamo še za vse kaj drugega kot za igro.

Zato smo prebirali pravljice na temo prijateljstva: Žabec sreča prijatelja; O miški, ki je iskala prijatelja; Zverjasec; Svet je kakor ringaraja.

Tako nam pravljice pomagajo, da na nam razumljiv način spoznavamo, dobivamo sporočila in se učimo iskanja rešitev naših težav, oblikujemo vrednostni sistem, socialno pravičnost, norme obnašanja in še marsikaj.

Prispevek napisala: Joža Žuna

Račke - december

December tiktaka,
z njim leto odkoraka.
Po snežni poti
gre novemu naproti.

Lepe praznike

ter vse dobro v novem letu

vam želimo

otroci in vzgojiteljici skupine Račke

prispevek napisala: Joža Žuna

Račke - november

Za nami je tretji mesec skupnega bivanja in postali smo že samostojnejši, spretnejši, dobro se počutimo v naših prostorih in veliko bolje že razumemo ter upoštevamo dogovore.

»Kako pazim nase in na druge« in »Kdo vse nam pomaga: gasilec, policaj, zdravnik« so bile glavne vsebine v oktobru, ki smo jih preko sredstev in tematskih iger po kotičkih, ponesli s seboj še v november.

Da si bomo pa lažje zapomnili barve in pravilno šteli, smo se pa igrali igre, s katerimi smo dan na dan vadili in vadili in se gibali in zabavali.

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)