MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• top7
  • decembertop2015
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Ježki

Vzgojiteljica: Karmen Mihelčič     jezki
Pom. vzgojiteljice: Bojana Kovič Prašnikar
Starost otrok: 2-3 leta
Število otrok:  13

»Tri sladke, mehke hruškice, tri hruškice dišeče,

je jež povezal v culico in zdaj domov jo vleče.

Čez vejice, čez kamenčke in čez grmovje mlado.

Doma razveže culico in najde – MARMELADO!«

13 radovednih ježkov se je že podalo na raziskovanje in nove dogodivščine. Iz dneva v dan že pišemo našo novo zgodbo, katero bomo košček za koščkom razkrivali tudi vam.

Otroci skupine ježki s Karmen in Bojano vam želimo obilo veselja, pisanih barv in čarobnih listkov.

Natisni E-naslov

Ježki - november

NOVEMBER V JEŽKIH

»Mijav, jaz sem muca zvitorepka,

mijav, jaz sem muca sladkosnedka.

Mijav, jaz sem muca črnodlačka,

mijav, jaz sem muca mehkotačka. Mijav.« (M. Voglar)

Tudi v tem mesecu so se nam zvrstile številne dejavnosti. Pravljica meseca je bila tokrat Muca Copatarica. Knjigo smo večkrat prebrali in si ogledali tudi lutkovno predstavo v izvedbi zaposlenih. Muca Copatarica nas je vsak dan obiskala in z nami bivali v vrtcu. Pokazali smo ji, kako smo že veliki in šivali copatke, iskali pare in razvrščali naše copatke preko igre Čigav copatek je to?, se naučili novo pesem Mucina pesem (M. Voglar) in še in še.

S prvim tednom se nam je pridružila tudi nova članica naše skupine, ki se je zelo hitro uvedla v našo rutino, se povezala s prijatelji in tako postala prava mala »ježevka«.

Pogovarjali smo se o barvah in razvrščali, veliko smo se gibali, se podali na daljše in krajše sprehode in premagovali različne ovire na športnih poligonih v telovadnici. Ogledali smo si predstavo Diči diča ter veliko strigli in lepili.

V tednu čebel smo se z njimi spoznavali, večkrat ponovili prstno igro Panj, okušali med in obiskovali čebelnjak na koncu Moravč ter spremljali gibanje čebel, da smo ga kasneje lahko posnemali. Sposodili smo si tudi del čebelarske opreme in tako pogledali skozi »oči« čebelarja.

Poleg vsega pa nas je presenetil tudi prvi sneg, katerega nismo zamudili – oblekli in obuli smo se ter se podali na prvo zasneženo dogodivščino.

Sedaj pa že kukamo v praznični december in čaramo čarobno vzdušje, JEŽKI s Karmen in Bojano

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)