MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• decembertop2015
  • top7
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Murenčki

Vzgojiteljica: Kristina Cerar       murencki
Pom. vzgojiteljice: Patricija Oblak
Starost otrok: 1-2 leta
Število otrok: 14

Hej ti, ne skrbi,

ni mi hudo,

tu pravzaprav je res lepo.

»Murenček« sem zdaj,

pojem, plešem, se igram.

V vrtec z veseljem grem,

vsak dan kaj novega izvem.

Natisni E-naslov

Murenčki - november

JESEN V MURENČKIH

Septembra je v naši skupini potekalo uvajalno obdobje. Otroci so se navajali na novo okolje, prijatelje in vzgojiteljice. V času uvajanja smo veliko prepevali in se crkljali. Otroci so postopoma spoznavali in sprejemali pravila v vrtcu.

V oktobru so otroci ob ilustracijah poslušali pravljico Repa velikanka. Prepevali smo otroško pesmico Ježek teka, teka in se igrali gibalno igro Medved stopa. Našo igralnico in garderobo smo okrasili z jesenskimi izdelki. Jesen so otroci spoznavali tudi s čutno škatlo v kateri so bili jesenski listi in plodovi.

V novembru so otroci poslušali pravljico Muca Copatarica in prepevali otroško pesem Kje je copatek. Z otroci smo se igral socialno igro Copatki, pri kateri so otroci iskali copatke in jih prepoznavali. Pričeli smo se navajati na samostojno sezuvanje copatk in samostojno slačenje oblačil pred počitkom. Novembra smo posebno pozornost namenili tudi Slovenskemu tradicionalnemu zajtrku.

Veliko pozornost smo posvetili tudi gibalnim minutam v telovadnici in sprehodom v okolici vrtca. Otroci so postopoma spoznavali hojo ob »bibi« (trak z zankami). Sedaj se že vsi otroci, ki hodijo, držijo za »bibo« in hodijo ob njej.

Jesenske mesece smo zaključili s pripravami na novoletni sejem in veseli december.

Napisala: Kristina Klopčič

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)