MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• top7
  • decembertop2015
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Medvedki

Vzgojiteljica: Nina Puc     medvedki
Pom. vzgojiteljice: Simona uštar
Starost otrok: 2-3 leta
Število otrok:   14

"Učenje otrok je poklic, pri katerem moramo znati izgubljati čas, da ga pridobimo".

(Jean Jacques Rousseau)

Naš brlog je poln:

smeha,

ljubezni,

igre,

medvedjih objemov,

brundanja pesmic in

sladkih priboljškov (med).

D O B R O D O Š L I !

Natisni E-naslov

Medvedki - november

V mesecu novembru smo medvedki začeli pripravljati zimski brlog za zimsko spanje. Šalo na stran.

V dopoldanskih dneh smo skupaj prebirali čudovite pravljice in zgodbice, obiskali pa smo tudi pravljično hišo – knjižnico Daneta Zajca v Moravčah, kjer nam je knjižničarka Katarina Peterc razkazala knjižnico in prebrala pravljico, Medo ne more spati, M. McGee.

Pridružili smo se projektu Tradicionalni slovenski zajtrk. S projektom želimo spodbuditi promocijo lokalne pridelave in predelave hrane, zdravega načina prehranjevanja in skrbi za okolje.

V telovadnici vrtca, smo si ogledali prvo predstavo gledališča Fru-fru z naslovom Diči-diča.

Veliko smo se sprehajali po naši okolici vrtca in se igrali na igrišču. Za nekaj dni nam je zima postregla s snežinkami in snegom.

Pripravili smo se na novoletni Bazar, kjer smo se skupaj s šolo in podružnico Vrhpolje družili s starši in otroki. Ob prijetnem klepetu in druženju nam je čas prehitro minil.

Zdaj pa počasi vstopamo v čarobni december in odštevamo dneve do novega leta. Igralnico smo preuredili v čarobni brlog, kjer se zares odlično počutimo in radi prihajamo v vrtec. S svojimi okraski smo okrasili novoletno smrečico in prižgali lučke.

Ob tej priložnosti se otroci skupine Medvedki z vzgojiteljicama iskreno zahvaljujemo otrokom iz skupine Gumbki z vzgojiteljicama, za pomoč pri izdelavi dekoracije, katero so otroci izdelali čisto sami. Zelo smo ponosni, da izdelki otrok krasijo našo igralnico.

Novo leto odpira duri, misel na prihodnost domišljijo buri, naj začne se
s smehom, s smehom naj konča se. Vmes pa naj veselo lepši jutri raste.

Vse dobro v letu 2019!

Otroci iz skupine Medvedki z Nino in Simono.

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)