MIske MUCE MURENČKI POLŽKI MEDVEDKI GUMBKI SONČKI metuljivrtec moravce logoČEBELICE ŽABICE JEŽKI RAČKE pikapolone mravljice

• top7
  • decembertop2015
  • Dobrodošli na spletni strani Vrtca Moravče!

Varno s soncem

Dejavnosti iz sklopa Varno s soncem smo preko plakatov, izdelkov in naših druženj z ostalimi otroki iz drugih skupin predstavili tudi vrtcu, staršem in vsem, ki prihajajo v vrtec.

V okviru tematike sem z otroki iz skupine Medvedki izvedla naslednje dejavnosti, ki so povezane z vsebino tematike eko vrtca:

•    spremljanje in beleženje vremena s simboli (vremenska karta)
•    izdelovanje plakata na temo zaščita pred soncem (iz revij izrezana in nalepljena oblačila, pokrivala, očala, sončne kreme ...)
•    otroci opazujejo vplive sonca v naravi (voda v senci in na soncu bela in črna podlaga na soncu, sušenje mokre krpe na soncu in v senci ...)
•    otroci s povečevalnim steklom zbirajo sončne žarke in opazujejo kaj se dogaja s papirjem
•    otroci spoznavajo prednosti in slabosti Sonca, spoznajo pozitivne in negativne učinke sonca
•    otroci spoznajo posledice prekomernega izpostavljanja Soncu
•    otroci spoznajo pravila zaščite pred Soncem
•    otroci opazujejo svojo senco in jo merijo, primerjajo, označujejo.

Ana Gerčar, magistrica profesorica predšolske vzgoje.

NatisniE-naslov

eko sola

zdrava sola

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)