01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Za nami je pester novembrski mesec. V začetku meseca smo imeli jesenske počitnice, ki so se prehitro končale in veselo smo se vrnili v vrtec med svoje prijatelje. Naša glavna naloga v tem mesecu je bila izvedba tradicionalnega slovenskega zajtrka, na katerega smo povabili posebne goste. Že prvi dan po vrnitvi smo našim povabljencem razdelili vabila na zajtrk. V igralnici smo izdelali prav posebno »tradicionalno vas«, v katerem smo našli kravo, ki nam daje mleko, iz katerega lahko naredimo maslo; čebelnjak, v katerem živijo čebele, ki nam pridno nabirajo med; ter jablano, ki je prav bogato obrodila. Izdelali smo še plakate z našimi ilustracijami sestavin tradicionalnega slovenskega zajtrka. Saj veste, katere so to, kajne? Kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Prišel je petek, 18. 11. 2022, prav poseben dan za našo skupino. V igralnici smo gostili lokalne ponudnike hrane, predstavnike občine, tudi gospoda župana, ter gospoda ravnatelja in gospo pomočnico ravnatelja. S kratkim nastopom smo se otroci predstavili povabljenim, nato pa skupaj zajtrkovali. Po igralnici se je razvnel prijeten klepet ob dobri lokalno pridelani hrani. Sicer pa smo topel november izkoristili za bivanje zunaj, deževne dni smo izkoristili za ustvarjanje ter gibalne poligone kar v skupni avli, veliko smo se igrali, peli in plesali.

Pozdrav do naslednjič, otroci iz skupine »Metulji« s Klavdijo, Natašo in Metodo.

    

Dostopnost