01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Junija smo še naprej raziskovali in spoznavali drobne, travniške živali. Tokrat smo spoznali še gosenico ob pravljici Zelo lačna gosenica (E. Carle). Na humoren način smo se naučili pesmico Gosenica je lezla (R. Krajnčan). Likovno smo ustvarili gosenico s tehniko odtiskovanja balona in jo poimenovali kar »Minka«.
Spoznali pa smo tudi metulja in ob glasbeno-gibalni igri prepevali pesem Metuljček Cekinček (J. Bitenc). Zgodnje dopoldanske ure smo izkoristili za igro na travniku in v parku – tam smo srečali tudi metuljčka, ki smo mu le pomahali v pozdrav. Znova in znova pa se radi vračamo do »mlinčka prijateljstva«, ki nas vedno očara.
Pripravljali pa smo se tudi na naš prvi nastop. Posneli smo se ob igri, ustvarjanju, prepevanju in gibanju v naravi. Prav tako pa smo si v telovadnici vrtca prvič ogledali predstavo dijakinj GSŠRM z naslovom Čebelji pobeg.
Imeli smo se lepo! Pozdravčki od »muckov«.
Prispevek napisala: Tanja Cerar