01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mali polžek postopač, bici buci bac.
Hodi naokrog brez hlač, bici buci bac.
Kar brez čevljev, brez klobuka,
izpod svoje hiške kuka.
Bici buci bici bac, bici buci bac.
Bici buci bici bac, bici buci bac. (A. Štefan, M. Voglar)
V mesecu maju smo v Žabicah pod drobnogled vzeli travnik in travniške živali. Veliko trenutkov smo torej preživeli zunaj, na sprehode in pohode s seboj vzeli raziskovalne lončke. Lovili smo male živali in ujeli različne hrošče, pajke, deževnike, mravlje, komarje, vešče idr. V igralnici smo spoznavali življenjski cikel mravlje in polža, se seznanili z načini gibanja živali, prepevali pesmi in prebirali knjige, pravljice ter enciklopedije na temo travniških živali. V goste smo vzeli mravlje iz istega mravljišča ter izdelali kmetijo za mravlje. Opazovali smo, kaj delajo, kako nastajajo tuneli v zemlji,… Ko smo mravlje spustili nazaj v naravo, smo na obisk sprejeli tri večje polže – tudi njih smo dnevno opazovali, jim prinašali hrano, menjali vodo in jih spremljali, kako se počasi premikajo po podlagi. Pripravili smo tudi polžje dirke in s pomočjo jedilnih barv beležili njihovo pot. Tudi likovno smo bili zelo ustvarjalni, izdelali polže in mravlje s pomočjo različnih materialov in različnih tehnik. Na terasi smo si pripravili dva senzorna bazena – enega z zemljo in enega z mivko. Vanje smo dali še figure različnih žuželk, lupe, lončke ipd. Otroci so se v bazenih dnevno igrali, opazovali živali, sipali mivko,…
Odpravili smo se tudi na daljše pohode, na Hribce, v Zalog do ribnikov, kjer so se otroci igrali z naravnimi materiali, s seboj smo prinesli tudi malico, se posladkali in odžejali.
Lepo vas pozdravljamo otroci skupine Žabice s Karmen in Špelo
Zapisala: Karmen Mihelčič