01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V maju, najlepšem mesecu leta, smo vedno več časa preživeli zunaj igralnice. Tako smo šli na Hribce, do Rudnika, obiskali ribnike, gozd in park. Ker so bili dnevi že pošteno vroči, smo se večkrat odpravili na sprehod takoj po zajtrku, in imeli jutranji krog kar v naravi.
Vsepovsod smo bili priča bujni rasti rastlin, zato smo tudi v igralnici preverili, kaj potrebujejo rastline za svojo rast. Obeležili smo svetovni dan čebel s pesmijo, risbo in simboličnim panjem.
Preko zgodbe Ovčka Belka plete oblačila smo izvedeli in se pogovorili o mnogih zanimivih stvareh: o Veliki planini, različnih živalih, pomenu medsebojne pomoči in ne nazadnje o izdelavi oblačil. Na koncu smo si izdelali še svoje puhaste ovčke.
Opazovali smo žuželke v steklenem kozarcu in jih tudi sami ujeli v raziskovalne lončke v parku. Za konec smo se pogovarjali še o čutilih, preko katerih občutimo in spoznavamo svet.
Z učenjem angleščine smo v tem vrtčevskem letu zaključili. Praznovali smo kar nekaj rojstnih dni.

Lep pozdrav, Irena in Tina.