Zadnji mesec v koledarskem letu je bil, kot vsako leto, praznično obarvan.
Prav prvega decembra smo v avli prižgali praznične luči in prisluhnili kamišibaju Žabec pozimi.
Izdelali in obesili smo okraske, ustvarili eko plakat, spoznali dobre može in njihova dobra dela ter dočakali obisk Dedka Mraza.
V igralnici smo se igrali s svetlobnim bobnom, ustvarjali s temperami, krepili fino motoriko, izreko in besedni zaklad.
Največ veselja pa je otrokom prinesel sneg, saj ga vsako zimo težko čakamo. Naredili smo snežaka, se kepali in se igrali s in na snegu.
Ob pravljicah Babica Zima, Snežaki v vrtcu in Darila za božička smo se naučili mnogo novega, usvojili pa smo se tudi pesmic Babica Zima, Čisto, čisto tiho.
Okrasili smo lončke in vanje posejali božično žito, ki so ga otroci skupaj z ročno izdelanimi voščilnicami odnesli domov. Za prijatelje iz sosednje skupine smo izdelali snežinke prijateljstva, pa tudi mi smo jih prejeli od druge skupine.
Na božični dan pa smo prisluhnili še kamišibaju Božične potičke za vse.

Prijeten zaključek starega in vesel skok v novo leto vam želita Irena in Tina.