01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V mesecu novembru smo v skupini Sončki sijali vsak dan, čeprav je bilo sonca zunaj bolj malo. Raziskovali smo vreme in vremenske pojave, se sprehajali v dežju ter opazovali, kako se jesen nagiba k zimi. V začetku meseca smo izkoristili še obilo odpadlega listja, s katerim smo se obmetavali, ga tipali, nabirali in z njim ustvarjali. V sklopu tradicionalnega slovenskega zajtrka smo si ogledali čebelarski dom v Zalogu pri Moravčah, raziskovali razvoj čebel ter izvedeli kar nekaj o njihovem zimovanju. Čisto na koncu meseca smo se razveselili tudi prvo zapadlega snega, s katerim smo se kepali, ga poljubno oblikovali ter opazovali kako hitro se stopi.
Sončno mrzle pozdrave vam pošiljamo otroci iz skupne Sončki z Marto in Špela.

Zapisala: Špela Mihelčič, fotografiji: Marta Bezovšek