01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Ježek teka, teka in se kotali,
jabolka in hruške nabadati hiti…« (M. Voglar)

V prvem tednu meseca oktobra smo beležili »TEDEN OTROKA«. V ta namen smo s pravljico meseca nekaj dni počakali, v tem tednu pa smo poslušali glasbeno pravljico Razbita buča (ruska ljudska) in na temo pravljice ustvarjali, rokovali smo z malimi ritmičnimi instrumenti, se igrali s škatlami, tulci, lončki, listi, bučami,… Izdelali pa smo si tudi svoje prve inštrumente – ropotulje. Tekom meseca smo poslušali pravljico Debela repa (Tolstoj, A.), ob večkratnem pripovedovanju le te, so otroci že ugibali zaporedje junakov. Posnemali smo gibanje živali iz zgodbe, naučili pa smo se tudi nov bans (gibalna igra s petjem): Živali jeseni. Sončne dni smo preživljali na terasi in krajših sprehodih. Veliko smo ustvarjali – prvič smo naredili skupni izdelek repo lepljenko, kjer so vsi otroci lepili koščke časopisnega papirja na plakat, na koncu pa so otroci repo tudi pobarvali (umetnine otrok krasijo našo igralnico in hodnik), lotili pa smo se tudi matematičnih dejavnosti, kot npr. prirejanja. Dnevi so minili hitro ob prepevanju, igri in gibanju, že smo prišli do zadnjega tedna, kjer pa so nas namesto počitnic in počitniškega druženja pričakali malce drugačni dnevi za katere upamo, da bodo hitro minili.
Ob koncu meseca želimo vsem prijetne in zdravja polne dni!

Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica.