01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Otroci iz skupine Žabic so spet v vrtcu

S sodelavko sva z radovednostjo in pričakovanjem sprejeli prve otroke iz naše skupine Žabic po dolgi odsotnosti iz vrtca. Otroci so v vrtec radi prišli, nekateri z malo zadržanim nasmehom, večina pa jih je kar priteklo k nama. Ob različnih ukrepih smo se dobro znašli, jim dosledno sledili in jih skozi igro tudi spoznavali.
Veliko dejavnosti, kot je v naši skupini že redna navada, smo izvajali zunaj v naravi. Še pogosteje smo obiskovali naše bližnje sprehajalne točke, priljubljen tek ob Drtijščici, krajši pohod na Hribce … Ob gibanju so se otroci še bolj sprostili in izživeli svojo željo po gibanju. Zaključili smo z ustvarjanjem projekta po pravljici Trije prašički in fotografije našega ustvarjanje že posredovali naprej na naš projekt Eko vrtca. V tem mesecu smo začeli s seznanjanjem s travnikom in spoznavanjem drobnih živali, ki jih srečamo na travniku in naši bližnji okolici. Z veseljem smo si najdeno žival pogledali tudi v opazovalnem lončku in jo kasneje vrnili nazaj v njeno domače okolje. Otroci so radi opazovali živali in nekatere znali že tudi poimenovati. Našo prvo žival – gosenico še vedno spoznavamo, o njej poznamo tudi pesem z istoimenskim naslovom in tudi bibarijo, ki jo vsakodnevno gibalno ponazorimo. Na travniku smo spet našli štiriperesne deteljice, ki nam že prinašajo srečo, v gozdu pa smo začeli z grajenjem bivališč za škrate. Preizkusili smo se v vrtenju narejenih vetrnic. V juniju pa nadaljujemo s spoznavanjem novih živali in tudi rastlin.

Napisala: Ana Gerčar.