01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Počasi je zadišalo po poletju in z otroki smo v mesecu juniju ohranjali stik z naravo. Opazovali smo travniške cvetlice in se pogovarjali o tem, kaj se bi zgodilo z rožami, če ne bi imele vode in svetlobe. V igralnici smo izvedli poizkus, ob katerem smo skupaj spoznavali, kakšne pogoje potrebujejo rastline za obstoj. V lepem vremenu smo se igrali na igrišču ter hodili na sprehode, saj smo vsak dan bolj hitri in spretni. Na poti smo poleg cvetlic opazovali živali ter spoznavali različne vrste dreves in njihove lastnosti. Opazovali smo, kako je sestavljeno drevo in poimenovali posamezne dele. Sprehode smo popestrili z igro in ustvarjanjem v gozdu. Ko se je sonce skrilo in so nam dežne kaplje popestrile dneve, smo jih izkoristili za ustvarjanje, prepevanje pesmi ob kitari in kohonu, poslušanju pravljic, bibarij in ugank.
Preostanek poletja si želimo preživeti čim bolj zdravo, razigrano in brez skrbi. Enako želimo tudi vsem vam in pošiljamo vam en velik medvedji objem!

Napisala: Eva Kocjan