01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V mesecu januarju zagotovo vsi pričakujemo, da nas obišče »prava zima«, nam nasuje nekaj snega, da ga lahko otroci iz skupne Murenčki pravzaprav spoznamo. Upali smo, da nam ga Babica Zima le nasuje kaj, ampak ga ni. Sedaj stiskamo pesti, da bo v mesecu februarju bolj radodarna z njim. Kljub temu, da ni bilo snega smo spoznavali stvari, ki so povezane z zimo. Pravljica našega meseca je bila Babica Zima, preko katere smo spoznali različne živali, ki so Babico Zimo prosile za tople zimske kožuhe. Živali smo tudi gibalno uprizarjali in jih glasovno posnemali. Spoznali smo tudi, katera topla zimska oblačila potrebujemo mi, da nas ne zebe, ko se v hladnih dneh odpravimo ven. Iz različnih vrst in barv blaga smo izdelali svoj zimski šal. Imeli smo tudi likovno ustvarjalno delavnico, kjer smo izdelovali pisane kape. V avli vrtca smo si ogledali lutkovno predstavo v izvedbi dijakinj srednje vzgojiteljske šole.
Ob koncu meseca smo našo igralnico spremenili v gledališče. Igrali smo se s kostumi in lutkami različnih živali, ki so nastopale v pravljici. Vsak izmed nas si je s pomočjo vzgojiteljic izdelal tudi svojo prstno lutko. Z lutkami smo se igrali v vrtcu, sedaj pa bomo z igro z njimi nadaljevali še doma.

Sedaj pa skupaj z nami stiskajte pesti, da nam Babica Zima v mesecu februarju le natrosi nekaj snega.
Lepo vas pozdravljamo, otroci iz skupine Murenčki z Janjo in Romanco!
Prispevek napisala Janja Levičnik Podržaj