01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Po vrtoglavem decembrskem dogajanju smo si v januarju vzeli malo več časa za igro, pogovore, spoznavanje lastnih občutkov in čustev. Prisluhnili smo drug drugemu ter tkali medsebojne vezi. Vsak torek smo spoznavali nove besede in pesmi v angleščini, s pevskim zborom smo odpotovali na Slovaško in prisluhnili njihovi glasbi in pesmim. Ogledali smo si predstavo osnovnošolskega dramskega krožka Babica Zima, s katero smo zaokrožili novoletni čas.
Z velikim veseljem smo se igrali z novimi igračami, ki nam jih je prinesel Dedek Mraz. Poleg ročnih spretnosti smo urili tudi socialne veščine, kot so poslušanje, strpnost, sodelovanje, prilagajanje, skupno odločanje, reševanje sporov, prevzemanje odgovornosti…Obiskala nas je tudi zobna vila Nataša, ki nas je seznanila s pravilno nego zob in ustne votline, ter preverila spretnost otrok pri skrbi za svoje zobe. Uživali smo v poslušanju in poustvarjanju ljudskih in umetnih pravljic, s katerimi si bogatimo besedni zaklad, urimo izgovarjavo in burimo domišljijo. Preko zgodbe in igre smo spoznavali tudi simetrijo predmetov, ki smo jo opazovali v ogledalu.

Vse ostale proste trenutke pa smo izkoristili za gibanje in igro na svežem zimskem zraku.

Lepo vas pozdravljava Špela in Irena

Prispevek napisala Irena Malovrh