01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Sončne začetne dni meseca januarja smo izkoristili za krajše in daljše sprehode po Moravčah. Odpravili smo se do ribnikov, ogledali smo si obnovljen most v Serjučah, veliko smo se sprehajali ob Drtijščici. Otroci so se gibali tudi na vrtčevskem igrišču.
Ob torkih nas je obiskala učiteljica Ana in nas preko igre naučila novih angleških besed.
Otroci so pridno pripovedovali pravljice za projekt Pravljični palček.
V vrtčevski telovadnici smo si ogledali predstavo Živali pri babici zimi v izvedbi učencev O.Š. Jurija Vege Moravče. Na to temo smo se seznanili z novo pesmijo Babica Zima (M. Voglar) ter z deklamacijo Januarja (V. T. Arhar).
Likovno smo ustvarjali zimske motive z belo voščenko na risalni list. Ker se bela barva na beli podlagi ni nič poznala, smo naredili čarovnijo in vse prebarvali z modro tempera barvo. Res so se prikazali zimski motivi.
Prebrali smo pravljico Snežaki v vrtcu (B. Jurca). Ker zunaj ni snega, smo si morali snežake narediti kar sami v igralnici. S pomočjo papirja, škarjic in lepila so nastali naši novi prijatelji snežaki.
Na pevskih vajah smo se odpravili na Slovaško, kjer smo se seznanili s slovaško ljudsko pesmijo Pleši, pleši.
Mesec januar smo zaključili s praznovanjem rojstnega dne ter pevskim druženjem s prijatelji iz skupine Žogice.

Članek zapisala: Urša Zajc