V mesecu decembru smo se posvetili veselju, rajanju, zabavi, okraševanju in še čemu.
Najprej smo se lotili okraševanja igralnice. Otroci so sodelovali pri ustvarjanju dekoracije na oknih, postavili in okrasili smo novoletno smrečico ter slavnostno prižgali praznične luči.
Otroci so se veselili igralnega dneva, ko so lahko prinesli v vrtec igrače od doma in se z njimi igrali cel dan.
Na ustvarjalnih delavnicah smo izdelovali novoletne voščilnice ter okrasili lončke za božično žito, ki smo ga na koncu tudi posejali.
Na pevskih vajah smo se odpravili v daljno Rusijo in se seznanili z njihovo glasbo ter pesmijo Trojka.
Obiskala nas je vzgojiteljica Irena, ki nam je pripovedovala Kamišibaj z naslovom Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo.
Ogledali smo si tudi predstavo v izvedbi učencev Srednje vzgojiteljske šole Kamnik z naslovom Malo drugačen Božiček.
V novoletnem kinu smo si ogledali praznični animirani film, mesec pa smo zaključili z novoletnim plesom ter lutkovno predstavo z obiskom Dedka Mraza.

Za nas je bil mesec december res veseli mesec, vam pa želimo čarobne praznike ter vse dobro v novem letu 2020.

Članek zapisala: Urša Zajc