01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mesec december je nedvomno eden izmed najlepših mesecev v letu, saj je pravljičen v vseh pogledih. Le kdo se ne bi veselil prazničnega časa, čarobno okrašenih mest, igrivih božičnih melodij, pričakovanja dobrih mož, odpiranja daril ter prijetnih druženj v krogu najdražjih. Tudi mi smo že komaj čakali, da smo v našo igralnico prinesli delček te čarobnosti in jo praznično okrasili. To je čas, ki ga namenimo toplim objemom, prijaznim besedam in prijetnemu druženju. Vsakodnevno smo še posebej nas čas namenili drug drugemu in si namenili tople besede. Naše vzgojiteljice so nas razveseljevale s posebnimi dejavnostmi, ki so nas vedno znova pozitivno presenetile. Še posebej smo se razveselili kotička, ki so nam ga pripravile za vsakodnevno igro, kjer smo naši domišljiji pustili prosto pot. Igra v škratovi deželi je bila vedno zabavna in razigrana. In veste, kaj se je zgodilo? Obiskal nas je tudi čisto ˝pravi škratek˝, ki nas je obiskal ravno v času, ko smo se odpravili na sprehod po praznično okrašenih Moravčah. A nič zato, če ga nismo videli, saj nam je pustil pismo in majhno presenečenje. V pismu je obljubil, da se nas bo zagotovo še kdaj obiskal, saj je slišal, kako pridni smo bili. Obiskal pa nas je tudi dedek Mraz, o katerem smo se naučili novo deklamacijo:
Skozi zasneženo vas stopa stari Dedek Mraz.
Z oken pisemca pobira in prav tiho jih odpira.
Pisma bere in modruje: naj otroke obdaruje?
So otroci pridni bili?
Radi v vrtec so hodili?
Prav, je Dedek Mraz dejal, šel in vse obdaroval.
December je mesec poln radosti in topline, ko naj bi si vzeli čas za tiste, ki nam pomenijo največ ter jih razvajali z našim skupno preživetim trenutkom. Je mesec topline, drobnih pozornosti in lepih želja. Če smo iskreni tudi čas, ko se nam vedno kam mudi in velikokrat pomislimo, kako hitre teče naš čas. Zato se za trenutek ustavite, zadihajte s polnimi pljuči in si vzemite čas zase in svoje najdražje, pogovor, smeh in sprostitev. Otroci iz skupine Metulji vam z Mojco, Anjo, Klaro in Manco vam želimo, naj bo novo leto lepo, nepozabno, izjemno ….

Prispevek napisala: Mojca Vozel