01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mesec november je bil v naši skupini zelo pester. Gibali smo se na poligonu v vrtčevski telovadnici in se krepko razmigali. Po barvi smo razvrščali žogice, srečanje pa zaključili s sprostitveno “masažo” v parih. Tudi naslednje srečanje je minilo v znamenju spoznavanja barv. Izvedli smo eksperimente z barvami in naredili vsak svojo lepljenko mavrico. Kasneje smo izdelke tudi razstavili, da si jih bodo lahko ogledali starši in ostali obiskovalci vrtca. V mesecu novembru smo se tudi sladkali, saj smo praznovali kar dva rojstna dneva. Slavljencema smo zapeli pesmici za rojstni dan, jima narisali risbice in rajali ob prijetni glasbi. Z otroki smo se tudi prvič letos odpravili v knjižnico Moravče. Ni nas zmotil rahel dež, saj smo se oblekli v prav posebne pisane dežne plaščke. V knjižnici nas je sprejela prijazna knjižničarka Katarina in nam predstavila kamišibaj. Kamišibaj gledališče je prav posebna umetniška zvrst, ki prihaja iz Japonske. Ob malem lesenem odru izvajalec pripoveduje zgodbo, katera teče ob premikajočih se slikah. V knjižnici smo prebrali še dve pravljici, na koncu pa si še sami pogledali kartonke. November je tako še prehitro minil, sedaj pa že nestrpno pričakujemo čarobni mesec december in z njim povezane radosti!

Prispevek napisala: Anja Avbelj